ALEKSANDRA CHECHŁACZ

 

 

 

Jestem studentką ostatniego roku psychologii na Uniwersytecie SWPS o specjalizacji psychologia kliniczna i zdrowia, oraz absolwentką kognitywistyki na Uniwesytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dzięki kognitywistyce odkryłam swoje zainteresowanie obszarem neuronauk, funkcjonowaniem umysłu i magią nauk empirycznych. Zdobycie wiedzy m.in. o biologii mózgu, filozofii umysłu, procesach poznawczych skłoniło mnie do pogłębienia wiedzy od strony klinicznej i rozpoczęcia studiów psychologicznych.


Swoje doświadczenie zdobywałam uczestnicząc w praktykach w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu na oddziale psychiatrycznym zamkniętym. Jako pomocnik uczestniczyłam w projekcie badawczym realizowanym przez Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii w Toruniu: „BrainHeart. Wpływ treningu HRV-biofeedback na dynamikę procesów uwagowych oraz myślenie dywergencyjne”, gdzie po raz pierwszy zetknęłam się z metodą biofeedback. Przez kilka miesięcy miałam okazję uczestniczenia w badaniach EEG oraz prowadziłam treningi relaksacyjne oparte o biofeedback. Dzięki współpracy z neuroImpuls mam nadzieję dalej rozwijać swoje umiejętności i pogłębiać wiedzę o tej dziedzinie. W przyszłości chciałabym zajmować się również promocją profilaktyki zdrowia psychicznego, zwłaszcza u najmłodszych.


Prywatnie interesuje mnie psychologia rozwoju, psychologia egzystencjalna oraz szeroko pojęta kryminologia. Odpoczynek to dla mnie jazda konna, spacery, dobra książka i muzyka Lady Gagi. Pasjonuje mnie sztuka, wyścigi konne, fizyka kwantowa i piękne muzea.

 

„Nie należy poszukiwać w życiu jakiegoś abstrakcyjnego sensu. Każdy człowiek ma swoje wyjątkowe powołanie czy misję, której celem jest wypełnienie konkretnego zadania. Nikt nas w tym nie wyręczy ani nie zastąpi, tak jak nie dostaniemy szansy, aby drugi raz przeżyć swoje życie. A zatem każdy z nas ma do wykonania wyjątkowe zadanie, tak jak wyjątkowa jest okazja, aby je wykonać.” – V.Frankl

 

06 grudnia 2021

NEUROIMPULS S.C.

Al. "Solidarności" 117 lok. 504,

00-140 Warszawa

Numer konta: 33 1140 2004 0000 3002 7524 3768

Copyright © 2021 INSTYTUT NEUROIMPULS Warszawa