TRENINGI RELAKSACYJNE - AUDIO VISUAL STIMULATION

W dzisiejszym świecie stres towarzyszy nam na każdym kroku i w każdym wieku. Nie unikniemy go, jednak możemy nauczyć się radzić sobie z nim oraz niwelować jeogo negatywne skutki. Aby tego dokonać, należy posiąść umiejętność relaksowania się. Czasem jednak wydaje się to trudne lub nawet niemożliwe. 

 

Proponujemy także AVS (Audio Visual Stimulation). Jest to rodzaj stymulacji mózgu, która odbywa się poprzez odpowiednio dobrane światła i dźwięki. Podczas sesji Klient ma założone specjalne okulary i słuchawki, które umożliwiają odbiór tych bodźców. Na podobnej zasadzie działa znany system CITA. Dzięki urządzeniu AVS możemy stumulować nasz mózg do szybszej pracy, lepszej nauki, ale przede wszystkim możemy go wyciszyć i dać jemu i sobie chwilę wytchnienia. Taka relaksacja, systematycznie powtarzana, może być bardzo efektywna.

 

Innym sposobem na znalezienie chwili spokoju i wyciszenie się jest trening oddechowy Biofeedback. Podczas tego treningu, obserwując rytm oddechu, uczymy się oddychać tak, aby nasz organizm czuł się zrelaksowany. Oddech jest bowiem kluczem do uspokojenia nerwów, łatwym do zastosowania w każdej sytuacji. Równy oddech pozwala także na uspokojenie pracy serca, co nasz organizm rozumie jako odprężenie. Trening oddechowy trwa ok. 30 min.

NEUROIMPULS S.C.

Al. "Solidarności" 117 lok. 504,

00-140 Warszawa

Numer konta: 33 1140 2004 0000 3002 7524 3768

Copyright © 2021 INSTYTUT NEUROIMPULS Warszawa